آزادسازی موصل از چنگال داعش

نخست وزیر عراق در اظهاراتی که رسانه های عراقی بخش کمی از آن را بصورت فوری منتشر کرده اند، گفته است، بازگشت مسجد النوری و مناره الحدباء به منزله پایان دولت باطل داعش است و تعقیب تروریست های داعشی را تا قتل یا دستگیری آخرین نفر آنان ادامه خواهیم داد.

تلویزیون دولتی عراق نیز با قطع برنامه های عادی خود و پخش سرودهای حماسی و میهنی به استقبال خبر اعلام آزادی موصل رفته است، با اینحال رسانه های عراقی همچنان در انتظار صدور بیانیه رسمی در خصوص آزادی این شهر بعد از هزار و 114 روز هستند.
به گزارش ایرنا، پس از 12 روز نبردهای سنگین و خانه به خانه در منطقه موصل قدیم میان نیروهای عراقی با گروه تروریستی داعش، عراقی ها سرانجام بامداد پنجشنبه به مسجد النوری ، محلی که ابوبکر البغدادی در ژوئن 2014 در همین مسجد اعلام خلافت کرده بود و نیز مناره تاریخی الحدباء رسیدند؛ دو بنایی که هفته گذشته توسط گروه تروریستی داعش بطور کامل منهدم شد. 
تلویزیون دولتی عراق(العراقیه) ازساعاتی پیش برنامه های عادی خود را قطع کرده است، و با قلم درشت در یک سوم زیرین صفحه خود خبر آزادی مسجد النوری و مناره الحدباء را با عنوان درشتر 'سقوط دولت خرافه' اعلام کرده است.

/ 0 نظر / 26 بازدید